LandsbergOn to przede wszystkim ludzie, którzy przysyłają swoje opowiadania. Ludzie, warto zaznaczyć, związani z Gorzowem Wielkopolskim. W historii magazynu opublikowaliśmy przeróżnych autorów z całego przekroju społecznego, od licealistów po seniorów.

Legenda

Różna też jest ich twórczość, bo fantastyka przybiera różne formy. Oto legenda gatunkowa opowiadań:
Science fiction – przeróżne wizje przyszłości, podróże kosmiczne, obcy, roboty, rozwój nauki i technologii, postapokalipsa
Fantasy – alternatywne światy, magia, mity, legendy, bohaterowie i to niekoniecznie w mediewistycznych realiach
Horror – groza, turpizm, krew, żywe trupy, duchy, potwory

Komedia – zabawne opowiadania z przymrużeniem oka, mające rozbawić widza albo przynajmniej wprawić w lekką konsternację
Inne – niepasujące do powyższych kategorii

Autorzy opowiadań

„CC Allin”

Typowy locals. Wychował się w Gorzowie i postanowił związać z tym miastem również swoje dorosłe życie, akceptując wszystkie wady tego miejsca. Pisze niemal od zawsze, ale dopiero od niedawna dzieli się swoją twórczością ze światem. W swoich opowiadaniach zgłębia tematykę uzależnień, patologii czy samotności. Nazywa to brudną grafomanią lub rynsztokową prozą. Publikuje ją na Facebooku.
Pralnia Grzechów (LandsbergOn 2(2)/2018)

Łucja Fice

W Gorzowie mieszka od czternastego roku życia, kiedy to rozpoczęła naukę w Technikum Chemicznym. Obecnie jest na emeryturze i poświęca czas swoim zamiłowaniom: pogłębianiu wiedzy i pisaniu. Z gorzowskim środowiskiem literackim związana jest od 1995 roku, a więc odkąd zapisała się do Robotniczego Stowarzyszenia Twórców Kultury Gorzów. Od 2012 roku jest członkiem ZLP. W 2016 r. została odznaczona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego medalem za zasługi dla kultury polskiej. Wydała kilka tomików poetyckich i trylogię powieści emigracyjnych.
Dwa Księżyce (LandsbergOn 2(2)/2018)

Tomek Grabowski

Związany z Gorzowem od zawsze. Wielbiciel przeszłości i przyszłości, jakkolwiek to brzmi w czasie teraźniejszym. Fan złotej dekady lat 80-ych, dziwnych i dziwacznych wynalazków.
2078 (LandsbergOn 2(2)/2018)

Kamil Kwiatkowski

Z urodzenia gorzowianin. Zajmuje się muzyką pod pseudonimem Wrathu, połowa duetu Wrathu + Mała Fuzja. Został stypendystą miasta Gorzowa Wielkopolskiego w roku 2016. Studiował filologię angielską, na etapie licencjatu ze specjalizacją translatorską. Recenzent, redaktor czasopisma internetowego Trzynasty Schron poświęconego kulturze postapokaliptycznej. Montażysta. Członek stowarzyszenia na rzecz innowacji społecznych NOVUM.
13 (fragment w: LandsbergOn 1(1)/2018, pełna wersja w: Projekt 13)

G. Kwaśniewska

Kobieta 50+. Świeżo upieczona babcia. Pracownica placówki doskonalenia nauczycieli. Z Gorzowem związana od 35 lat. Miłośniczka spacerów z mężem i odkrywczyni, choćby nowej ścieżki wzdłuż Kłodawki. Miłośniczka piękna. W swojej pracy dyplomowej starała się nadać nową formę gorzowskim legendom.
O miejskim kacie, który szukał… żony (LandsbergOn 1(3)/2019)

Jakub Łukasik

Absolwent Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu. Żonaty, dwójka dzieci. Miłośnik historii, zwłaszcza okresu II wojny światowej i późniejszego, aż do czasów współczesnych. Laureat Grand Prix, jednego z Hydeparków organizowanych przez MCK Chemik jakoś w okolicach 2000 roku. Namaszczony przez Kazimierza Furmana. W Gorzowie pracuje w instytucji związanej z bezpieczeństwem publicznym.
Opowieść o gorzowskiej Wandzie, odcinek 1 (LandsbergOn 2(2)/2018)

Łukasz Piotrowski

Ma 28 lat. Jego pasją jest słuchanie muzyki (wszelkie odmiany metalu), jazda na rowerze, psychologia, rysunek oraz pisarstwo. Tworzy zazwyczaj utwory z gatunków thriller czy horror i przygotowuje się do wydania swojej pierwszej powieści. Pochodzi z Pszczewa, studiował w Gorzowie Wielkopolskim, po czym się do niego przeprowadził.
Dziwadło (LandsbergOn 1(3)/2019)

Sebastian Siuda

Obecnie mieszka w Kłodawie. Solowe poczynania gitarzysty pod szyldem Mała Fuzja zakotwiczone są głęboko w stylistyce noise i ambient, a inspiracją do tworzenia nowych muzycznych przestrzeni jest proza Stanisława Lema i Jacka Dukaja. Połowa gorzowsko-zielonogórskiego duetu Biała Ćma i gorzowskiego Wrathu + Mała Fuzja. Jego jedyne opowiadanie jest jednak znacznie starsze niż te projekty. Znalazł je po latach na płycie CD z 2004 roku.
Lokal Samotnych (LandsbergOn 1(3)/2019)

Mariusz Sobkowiak

Rocznik ’89. Redaktor naczelny i pomysłodawca LandsbergOnu, pracownik socjalny, wykładowca, lokalny społecznik. Autor publikacji naukowych. Założyciel stowarzyszenia na rzecz innowacji społecznych NOVUM. Na co dzień pracuje w organizacji pozarządowej jako specjalista ds. rachunkowości. W wolnych chwilach czyta książki. Zakochany w Gorzowie i jego historii.
Błąd pierwotny (LandsbergOn 1(1)/2018)
Jak przegraliśmy z maszynami (LandsbergOn 2(2)/2018)
Z Bogiem (LandsbergOn 1(3)/2019)

Karol „Trapi” Wojdyło

Rdzenny gorzowianin. MC, szperacz antykwaryczny, z wykształcenia logopeda, jest to też jego (największy) zawód. Wielki miłośnik osobliwości języka ojczystego, zabawy konwencjami i groteskowego humoru. W wolnych chwilach pisuje wiersze, piosenki i krótkie opowiadania. Wszyscy powtarzali mu, że niczego nie osiągnie, tymczasem jego tekst ukazał się w LandsbergOnie (i kto się teraz śmieje?). Współtworzy literacki zin pt. Ćwierćinteligjent, na łamach którego publikuje swoje utwory.
Pociąg grozy (LandsbergOn 2(2)/2018)
Żałoba (LandsbergOn 1(3)/2019)

Prace zbiorowe

Kolekcja (LandsbergOn 1(1)/2018) – kurs 205 z II Liceum Ogólnokształcącego w Gorzowie Wielkopolskim, uczniowie: Barbara Dembkowska, Roksana Łukasik, Emilia Turtoń, Kamila Stawarska, Jakub Cieplak, Piotr Jakubowski, Maciej Paczka, Daria Żok (nauczycielka).

Publikowane wyłącznie na stronie

Wpisów nie znaleziono